Difference between revisions of "Dev.Shiplist"
| Line 41: | Line 41: | ||
|Storeria||storeria||x||x||3050||500||1000||1500||7||x | |Storeria||storeria||x||x||3050||500||1000||1500||7||x | ||
|- | |- | ||
| − | |Varada||varada||x||x||10||2||3|| | + | |Varada||varada||x||x||10||2||3||5||1||x |
|- | |- | ||
|Vatakara||vatakara||x||x||5860||660||2200||3000||0||x | |Vatakara||vatakara||x||x||5860||660||2200||3000||0||x | ||
|- | |- | ||
| − | |Wave||wave||x||x||65||13||22|| | + | |Wave||wave||x||x||65||13||22||30||2||x |
|- | |- | ||
|Venturestar||venturestar||x||x||4400||900||500||3000||9||x | |Venturestar||venturestar||x||x||4400||900||500||3000||9||x | ||
|- | |- | ||
| − | |Xylophis||xylophis||x||x||19||5||4|| | + | |Xylophis||xylophis||x||x||19||5||4||10||0||x |
|} | |} | ||
Revision as of 13:16, 19 September 2015
Developers shiplist
| Name | json file | Filesize | Tris | Volume | Hull* | Fuel* | Cargo* | Drive* | Range[1] |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AC33 Dropstar | ac33 | 13,112,885 | x | 4400 | 1150 | 250 | 3000 | 0 | 0 |
| Amphiesma | amphiesma | 243,311,520 | x | 80 | 18 | 24 | 38 | 1 | x |
| Deneb | deneb | x | x | 1800 | 175 | 225 | 1400 | 3 | x |
| Deep Space Miner | dsminer | x | x | 7100 | 1200 | 1200 | 4600 | 8 | x |
| Kanara Police Interceptor | kanara | x | x | 54 | 17 | 22 | 9 | 0 | x |
| Kanara Interceptor | kanara_civ | x | x | 57 | 16 | 22 | 17 | 0 | x |
| Lunar Shuttle | lunarshuttle | x | x | 85 | 30 | 25 | 30 | 0 | x |
| Malabar | malabar | x | x | 5000 | 700 | 2000 | 2000 | 0 | x |
| Mola Mola | molamola | x | x | 147 | 27 | 40 | 80 | 1 | x |
| Natrix | natrix | x | x | 190 | 50 | 60 | 80 | 2 | x |
| Nerodia | nerodia | x | x | 4280 | 380 | 1000 | 2500 | 7 | x |
| Pumpkinseed | pumpkinseed | x | x | 34 | 10 | 7 | 10 | 1 | x |
| Sinonatrix | sinonatrix | x | x | 85 | 20 | 30 | 35 | 3 | x |
| Storeria | storeria | x | x | 3050 | 500 | 1000 | 1500 | 7 | x |
| Varada | varada | x | x | 10 | 2 | 3 | 5 | 1 | x |
| Vatakara | vatakara | x | x | 5860 | 660 | 2200 | 3000 | 0 | x |
| Wave | wave | x | x | 65 | 13 | 22 | 30 | 2 | x |
| Venturestar | venturestar | x | x | 4400 | 900 | 500 | 3000 | 9 | x |
| Xylophis | xylophis | x | x | 19 | 5 | 4 | 10 | 0 | x |